x důvodů, proč byste si i vy měli pořídit zahradní domek

Máte u domu velkou zahradu? Případně vlastníte kus půdy někde na kraji města či u lesa, kam chodíte obhospodařovat zahrádku a odpočinout si od ruchu velkoměsta? Češi jsou na tohle specialisté, jsme vyhlášení chataři a zahrádkáři. A právě proto uvidíte v mnoha zahradách také dřevěné či plechové zahradní domky.

Pod souslovím zahradní domek si každý představí něco jiného. Většina lidí si vybaví malou dřevěnou boudu, avšak to už dnes nemusí být tak úplně pravda. Pojďme se na možnosti dnešních domků podívat a uvidíte, že i na vaší zahradě by se pro ně našlo využití.

1. Uschováte do něj nářadí

To je asi primární využití, které většinu lidí napadne. Ano, pokud nemáte dům s velkým sklepem, bylo by vhodné někam uklidit sekačku, motyku, hrábě, konev a další zahradnické vybavení. Domek může být i na zamykání, takže se o svůj majetek nemusíte bát.

2. Poslouží jako kůlna na dřevo

Dřevěné i plechové zahradní domky jsou skvělé také pro úschovu dřeva. Kam jinam byste ho dali, aby vyschlo a nebylo vystavené vlivům počasí?

3. Vyhrají si s ním děti

Toužíte-li primárně po zábavě pro děti, pořiďte jim přímo dětský domeček. I ten na nářadí jim ale může posloužit jako středověký hrad nebo úkryt před příšerou.

4. Schová vás před deštěm

Máte zahradu daleko od domova a bez chatky? Pak vás zahradní domek aspoň ukryje před nepříznivým počasím, když přijde bouřka nebo přeháňka.

5. Může plně nahradit chatu

Nevěříte? Koukněte například na domky Herold zahradní. Mnohé z nich skutečně připomínají spíš menší chatku. Pokud je vhodně vybavíte, není problém v nich strávit víkend nebo nechat přespat přátele. Jde přitom o daleko levnější řešení, než kdybyste stavěli dřevodomek. Chatku si jenom složíte, což zvládne každý trochu šikovný kutil.

6. Uspořádáte v nich párty

Některé domečky jsou k příjemnému posezení s přáteli jako dělané. Třeba konkrétně model Partytube. I ostatní ale poslouží jako záchrana v případě deště. Přenesete stůl s židlemi dovnitř a je vystaráno.

Možná sami vymyslíte ještě další způsoby využití zahradního domku. Je jich spousta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *