Sedací souprava do každého obýváku

Sedací souprava bývá nejdůležitější součástí obývacího pokoje, jeho srdcem a zároveň největší ozdobou. Měla by být kvalitní, pohodlná a vašemu obýváku by zkrátka měla sedět. Jejímu výběru se proto vyplatí věnovat náležitou pozornost.

Stojíte v prázdném obývacím pokoji a přemýšlíte, jak jej vybavit? Sedací souprava zřejmě bude prvním kusem nábytku, který budete vybírat. A podle ní pak budete následně zařizovat zbytek místnosti.

Univerzální, nebo trendy?

Na výběr máte mezi sedačkou klasickou a moderní. Klasická neboli univerzální sedací souprava se rychle neokouká a pokud zvolíte kvalitní potahové materiály, poslouží vám dlouhou dobu. Pokud jste ale fandou módních trendů a svůj obývací pokoj pravidelně podrobujete změnám, proč nesáhnout po nějakém trendy kousku? Uvědomte si ale, že trendy, ať již jde o barvy, materiály a design, se mění každý rok. V obou případech však nešetřete na odolných kvalitních materiálech.

Kůže nebo látka?

Potah je tím, čím na sebe sedačka láká pozornost. A také ovlivňuje výslednou cenu sedačky. Výrazně dražší jsou vzhledem k použitému materiálu kožené sedací soupravy. Kvalitní kůže je ale zárukou vysoké odolnosti, nenáročné údržby a dlouhé životnosti sedací soupravy. Levnější, látkové potahy sedacích souprav pak zase nabízejí širší škálu barevných odstínů, struktur a vzorů, které lze snadno kombinovat s dekoračními polštáři. Tyto potahy ale vyžadují náročnější údržbu. Kvalitu potahu každopádně zjistíte dle tzv. parametru opotřebení, který by vám měl výrobce poskytnout.

Barva a umístění?

Obecně platí, že do menších pokojů byste měli volit světlejší odstíny, do prostornějších se zase více hodí sedačky v tmavých barvách. Pozor si dejte na červenou, která se spíše než do domácností hodí do kancelářských prostor. Co se umístění týče, v malém pokoji zřejmě budete muset sedačku postavit ke stěně. Větší pokoj pak vybízí k umístění sedací soupravy do prostoru, což je zároveň jedinečný způsob, jak v obýváku oddělit prostor pro odpočinek.

Sedačky 3+2+1

Tyto sedačky na trhu najdete v nejrůznějším složení. Sedací souprava 3+2+1 se například skládají z třímístné a dvoumístné pohovky a křesla. Soupravy 2+1+1 zase tvoří dvoumístná pohovka a jedno křeslo. Celou podobu sedací soupravy si můžete zkombinovat podle vlastních představ a proporcí vašeho pokoje – malý pokoj ale rozhodně nezaplňujte nadměrným nábytkem.

Rohové sedací soupravy a soupravy do U

Skvělou volbou pro ty, kteří se opravdu nepotýkají s problémem nedostatku prostoru, je rohová sedačka nebo v případě opravdu velkých prostor souprava do U, které disponují několika přednostmi. V místnosti působí jako originální designový prvek a vměstná se na ně více lidí. A protože jsou celkově objemnější, nabízejí i větší úložné prostory a po rozložení prostornější místo na spaní.

Ať již zvolíte jakoukoliv sedačku, přejeme vám, aby co nejrychleji zapadla do chodu vaší domácnosti a všem jejím členům se na ní dobře odpočívalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *