Bojíte se sprejerů? Ochraňte svůj majetek antigraffiti nátěrem

Škody evidované v souvislosti s graffiti jdou každoročně do mnohamilionových částek. Máte-li obavy z toho, že se sprejer vyřádí také na vašem majetku, měli byste být o krok před ním a zajistit efektivní ochranu v podobě antigraffiti nátěru. Odstranění výtvorů z takto chráněných povrchů je nejen jednodušší, ale také podstatně rychlejší a levnější.

Realizaci antigrafitti nátěru předchází důkladné vyčištění fasády. Pokud jste se již stali obětí vandalismu a musíte se každodenně dívat na to, jak váš majetek hyzdí graffiti, čmáranice fixem či jiné nečistoty, můžete se do čištění pustit svépomocí, nebo to nechat na profesionálech.

Jak probíhá čištění fasády od graffiti?

Odstranění graffiti svépomocí však není snadné a bez předchozích zkušeností pravděpodobně nedosáhnete příliš dobrých výsledků. Ve specializovaných prodejnách sice natrefíte na k tomu určené čističe, ale ty nemusí stoprocentně fungovat. V horším případě barvu ze spreje pouze rozmažete.

Co se týče odborného odstranění graffiti, profesionálové si poradí se všemi druhy materiálů a vyčistí jak umělý, tak i přírodní typ povrchu. Po prvotní analýze vlastností poškozeného majetku navrhnou vhodný postup, nenesou odstraňovače s optimálním PH a povrch důkladně omyjí a neutralizují.

Následuje nanesení ochranného nátěru

Dalším krokem by měla být aplikace ochranného antigraffiti nátěru. Tím lze ošetřit plochy až do výšky cca 3 metry a účinně povrch chrání nejen před vandaly, ale také před nečistotami, které na něj dopadají z okolí.

Specializované firmy zároveň poskytují několikaletý servis a v případě potřeby zajistí odstranění nového graffiti – často i několik hodin po oznámení.

A na kolik vás taková ochrana přijde? Cena antigraffiti nátěrů je vždy stanovena individuálně s ohledem na specifika materiálu a rozsah poškození. Není však vysoká a z dlouhodobého hlediska se bezesporu vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *