Střešním oknem se dostane do podkroví více přirozeného světla

V minulosti byly podkrovní byty vnímány zcela jinak než v současné době. Získaly si pověst malého obydlí bez dostatku přirozeného světla. Ovšem postupem času se začalo na podkrovní části činžovních domů nahlížet úplně jinak. Přestože jsou stěny sklopené, architekti dokázali navrhnout prostor tak, aby působil moderně, ale přitom útulně.

Velice důležitým prvkem v takovém bytě je střešní okno, přes které proniká do interiéru světlo. Z běžně tmavého prostoru se nakonec staly místnosti plné slunce. Střešní okna mají však ještě jednu důležitou funkci. Slouží k větrání.

Kolik oken do podkrovního bytu nainstalovat?

Podle odborníků by měla prosklená plocha oken zaujímat alespoň deset procent plochy místnosti. Jestliže nemáte ani ponětí, kolik střešních oken se do konkrétní místnosti hodí, poraďte se raději s nějakým architektem. Dále byste měli brát v potaz ještě symetrii místnosti a její celkový vzhled. Střešní okna se dají rozličně kombinovat, například dáte dvě vedle sebe či pod sebe. Fantazii se meze nekladou.

Jaký zvolit materiál střešních oken?

Stejně jako u klasických oken, tak i u těch střešních se budete rozhodovat pro konkrétní materiál. V nabídce jsou plastová a dřevěná střešní okna. Ideální je sladit materiál s ostatními okenními prvky v domě. Obrovské popularitě se těší také polyuretanová okna s dřevěným jádrem, která nevyžadují žádnou speciální údržbu.

Vsadit však můžete na klasiku, tedy plastová střešní okna, jež se hodí i do místností s vyšší vlhkostí, například do koupelen.

Jaké se nabízí možnosti ovládání?

Dávno se nemusíte natahovat na střešní okno, abyste ho otevřeli. V takovém případě perfektně poslouží elektrické ovládání. Stačí potom do rukou vzít dálkové ovládání a zmáčknout tlačítko. Střešní okno se samo otevře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *