Nejlepší pomocníci při péči o bazénovou vodu

Péči o bazénovou vodu si můžete výrazně ulehčit, pokud sáhnete po některém z pomocníků zmíněném v tomto článku. Bez některých se vůbec neobejdete.

Bazénový vysavač

Proč byste to dělali sami, když za vás práci může odvést někdo jiný? Bazénový vysavač vám ušetří spoustu času. Stačí pár minut denně a bazén bude dokonale čistý. Vysavač se totiž postará o nečistoty usazené na dně, které byste mohli rozmíchat. Některé vysavače pořídíte za dobré ceny. Pokud doma máte velký bazén, rozhodně neváhejte. I u menších bazénů vám ale ušetří spoustu práce.

Dávkovací čerpadla

Jen pozitivně se dá mluvit i o dávkovacích čerpadlech. Dávkovací čerpadla se totiž postarají o to, aby bylo ve vodě vždy dostatek chemikálií. Dostupný je i plastový dávkovač chloru do bazénu, kam stačí umístit chlorové tablety a nechat je postupně rozpustit ve vodě. Existují ale i pokročilé systémy, které toho zvládnou mnohem víc.

Výjimkou není sonda pH a monitorování všech látek obsažených ve vodě. Dražší systémy pro velké bazény se dokonce dají ovládat pomocí mobilní aplikace. Veškerá data tak máte dostupná na jednom místě. Stačí jen otevřít telefon a podívat se, jestli je potřeba některou chemikálii doplnit.

Dobrá filtrace

V domácích podmínkách pravděpodobně nebudete potřebovat pokročilé bazénové systémy. I přesto nezapomínejte na to, že filtrace je absolutní základ. Dala by se přirovnat k hlavnímu orgánu, srdci celého bazénu. Stará se totiž o neustálou výměnu vody a její pročišťování od drobných nečistot.

Mějte tedy na paměti, že bez kvalitní pískové filtrace nikdy nedosáhnete uspokojivě čisté vody. To samé se ale dá říct i v případě, že filtraci doma máte. Pokud ji budete špatně používat, nedokážete z ní vytěžit maximum. Filtraci pouštějte každý den. Nezapomínejte ani na pravidelné propírání písku, a to alespoň jednou za dva týdny. Po ukončení koupací sezóny také nezapomeňte na náležité zazimování a vyčištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *