Na barvě koberce záleží

Chcete se doma cítit jako hvězda? Pořiďte si červený koberec. Tato barva platí ve spojitosti s kobercem za známku luxusu.  Každému se jistě vybaví důležité, zejména kulturní události, kdy hvězdy kráčí po červeném koberci. Ale proč byste nemohli mít červený koberec také doma?

Nebojte se pořídit červený koberec

Při výběru červeného koberce však nezapomínejte na to, že červená je barvou intenzivní, vášnivou, energickou. Červený koberec rozhodně není vhodný do místností, do kterých svítí po většinu dne slunce, protože červená barva je sama o sobě barvou teplou. Stejně tak není vhodné umístit červený koberec do ložnice, zde zvolte některou z tlumivých, světlých barev. Nezapomínejte, že barvy výrazným způsobem mají vliv na naši psychiku a náladu. Pokud máte psychicky náročné zaměstnání, pak není červený koberec tím, co vás po příchodu domů uklidní. Moderní kusové koberce, nejen v červené barvě si můžete vybrat na stránkách www.vopi.cz/kusove-koberce-moderni/.

Běhouny jsou nezbytností na chodbu

Mezi kusové koberce patří také běhouny. Tyto koberce jsou ideální zejména na chodby. Koberce běhouny můžete kdykoliv velmi jistě přesunout, proto při výběru nemusíte mít úplně jasnou představu, kam koberec umístíte. Manipulace s těmito koberci je velmi snadná, což je výhodné také při čištění podlahy. Na rozdíl od koberce celoplošného, koberec kusový jednoduše smotáte. Běhouny si můžete vybrat jak s moderními vzory, tak také v klasickém retro provedení, které však umí velmi vhodně dotvořit celkový dojem z interiéru. Při výběru koberce je důležité zohlednit také materiál, ze kterého je koberec vyrobený. Zde platí, že za kvalitu se připlácí. Velká nabídka je v kategorii koberců z umělých vláken, které jsou také cenově velmi dobře dostupné. Koberce z přírodních vláken jsou výrazně dražší, ale také kvalitnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *