Když už nevíte kudy kam, pomůže plašič ptáků

Každý majitel rodinného domu se alespoň jednou za život setká s tím, že na jeho majetek zaútočí ptáci. A opravdu nejde o scénu z hororu. Ptáci mohou ozobávat čerstvě nalepený polystyren, stavět si hnízda na nové fasádě anebo znečišťovat některé části domu svými výkaly. Možností je opravdu mnoho, stejně jako způsobů řešení. Mnohem efektivnější je ale přijmout preventivní opatření. V případě, že ale akutně řešíte nějaký problém způsobený náletem ptáků, je již pozdě sázet na prevenci. Jaké máte možnosti, pokud vám ptáci způsobují více potíží než radosti?

Jaké typy prostředků pro odpuzování ptáků existují?

Možností je celá řada. Stačí se rozhodnout pro jednu z nich anebo jich můžete vyzkoušet hned několik. To v případě, že některé nezaberou a ptáci budou vás majetek ohrožovat i nadále. Z hlediska principu fungování můžete na trhu narazit na elektrické, mechanické či chemické prostředky zabraňující usedání ptáků na plochy, které chcete udržet v čistotě. Mezi ptáky, kteří napáchají nejvíce škod, lze rozhodně zařadit holuby. Ti jsou nepříjemní nejen svým trusem, ale i poletujícími pírky, zbytky potravy a dalšími druhy biologického znečištění. Nejvíce na ně platí mechanické plašiče ptáků v podobě nejrůznějších maket dravců a dalších predátorů. Ideální je, pokud maketu kombinujete s některou mechanickou bariérou například v podobě ostrých hrotů umístěných na parapetu.

Chemická cesta

Zbavit se holubů lze také chemickou cestou. Sice nejde o plašič ptáků v pravém slova smyslu, ale přípravek, který ptáky odpuzuje na chemické bázi. Seženete jej ve formě spreje a stačí jej nastříkat na místa, kam nechcete, aby ptáci dosedali. Nejčastěji jde o parapety, nejrůznější výklenky, římsy, zábradlí balkónů, střechy, sochy, a podobně. Většina těchto chemických přípravků proti ptákům je založena na přírodních látkách a neohrožuje tedy životní prostředí. I z tohoto důvodu však neplatí, že by se ptáci ošetřenému místu z daleka vyhnuli. Obvykle jej ale po dosednutí velmi rychle opustí. A to tak rychle, že jej nestačí znečistit, jak to mívají ve zvyku.

Odpuzovače i do klecí

Existují i odpuzovače ptáků na chemické bázi, které vytvářejí na ošetřené ploše lepivou vrstvu, jež je ptákům nepříjemná. Díky tomu na konkrétní místo nedosedají. Tyto přípravky lze použít i uvnitř klece na ptáky nebo venkovní voliéry, pokud chcete, aby se některým místům uvnitř vaši svěřenci vyhýbali.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *