Jak si chytře pojistit vybavení zahrady i bydlení?

Jen si vzpomeňte, kolikrát kontrolujete, jestli máte zamčeno, jestli jste před odjezdem zavřeli všechna okna a vypnuli vodu… Když máte rodinný dům nebo byt, žijete v neustálém stresu. Zmírníte ho jedině skrze řádné pojištění.

Varianty se nabízí hned tři

Pokud chcete zmírnit obavy o vlastní majetek, musíte se spolehnout na dobrou pojistku. Každý majitel bytu nebo domu by měl mít sjednáno minimálně pojištění nemovitosti. Jeho krytí se vztahuje na škody na věcech movitých (tedy na budově jako takové), na přilehlých stavebních součástech, vztahuje se také na vybavení zahrady, rostlinné kultury i na anténní systémy.

Druhým typem je pojištění domácností. To se vztahuje na poškození, odcizení i zničení movitých věcí. Jedná se o vybavení, jako jsou spotřebiče, koberce, kuchyňské náčiní, ale také cennosti a peníze.

Do třetice pojišťovny nabízí majetkové pojištění. Je kombinací obou předchozích typů, tj. vztahuje se na movité i nemovité věci. Je ze všech nejdražší, ovšem má nejširší rozsah krytí.

Pozor na podmínky!

Než cokoliv podepíšete, přečtete si důkladně VPP pro majetkové pojištění. Musí v nich být jasně definováno, v jakých situacích pojistka kryje škody. Obvykle se vztahuje na škody způsobené přírodními živly, neočekávanými událostmi (např. přepětí v síti) i lidským faktorem (řádění vandalů nebo zlodějů). Nezapomeňte smlouvu uzavřít vždy na jméno vlastníka nemovitosti.

Hledejte bonusy

Ceny pojistek se mohou lišit i o tisíce korun ročně. Než smlouvu podepíšete, udělejte si online srovnání. Kromě ceny si zjistěte, jaké bonusy dostanete navíc. Někdy jsou to velmi zajímavé výhody. Pojišťovna Ergo například dává každému klientovi jako bonus pojištění odpovědnosti s limitem až 3 000 000 Kč. Proč se tato pojistka vyplatí, čtěte v tomto článku.

One thought on “Jak si chytře pojistit vybavení zahrady i bydlení?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *