Funkční a moderní kuchyně

Kuchyně je místem, kde se vaří, vychutnává, kde se setkává rodina, přátelé i rodina. Mělo by to být centrum celého bytu nebo domu. Mělo by to být funkční a vřelé srdce celého bydlení.

Ostrůvkové kuchyně a masivní stůl

Velmi praktické a moderní jsou ostrůvkové kuchyně. Někdy slouží ostrůvky jako varné či přípravné centrum, ale jejich pracovní desky pokračují a slouží tak pro stolování nebo právě jako kuchyňský stůl. Je vhodné, pokud je jejich deska z masivního dřeva, pokud ji překryjeme sklem, pak působí daleko jemněji a navíc sklo chrání dřevěnou desku před škrábanci a jiným mechanickým poškozením. Navíc masivní dřevo dává pocit odolnosti, jistoty a bezpečí, a to právě potřebuje toto místo, kde se rodina střetává po celodenním shonu a námaze.

Elegance, styl i praktičnost

Ostrůvkové kuchyně mohou mít nastavitelnou výšku pracovní plochy či posuvnou deskou zakrytou pracovní část, ve které je schovaný dřez či varná deska tak, aby prvotní dojem elegantního ostrůvku zůstal zachován. Nezapomínejte však v dosahu ostrůvku vybudovat elektrické připojení, abyste na ploše mohli používat elektrické zařízení. Jen tak bude ostrůvek zároveň funkční a také bude estetickým prvkem a doplňkem vaší domácnosti.

Jaký tvar a typ digestoře si vybrat

Ani digestoře nemusejí mít typický tvar vývěvy, ale mohou převzít podobu designových lustrů. Jejich vysoký výkon bude zajištěn, pokud zvolíme odsavač par s odtahem. Proto se často vracíme k digestořím z plochy, často tomu však musí předcházet stavební příprava, a to kvůli technické náročnosti či kvůli financím. Musíte si nejprve uvědomit, co je vaší prioritou a pak také to, jestli tomu vaše prostředky stačí.

Spojení obou místností

Pokud chceme mít spojenou kuchyni a obývací pokoj, měli bychom dbát na to, aby došlo k optickému oddělení obou pokojů a zároveň aby se detaily a styling obou místností shodoval anebo aby nebyl aspoň v rozporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *