Postup čištění koberce

Jak co nejúčinněji obnovit vzhled koberce nebo sedačky? Jaký je průběh čištění koberců a sedaček, možnosti, jak si nejlépe vybrat?

Důkladné a přitom ohleduplné čištění koberců a sedaček se zajišťuje použitím nejnovějších tryskových extraktorů. Jsou vybaveny oddělenými nádržemi na čistou a znečištěnou vodu a technologicky jsou připraveny plnit svůj úkol s maximálním účinkem. Po několika generacích svých předchůdců jsou vyvinuty k co nejšetrnějšímu zacházení s kobercem.

Profesionální mokrý očistný proces zbaví koberec maximálního množství nečistot, pokud je proveden pečlivě.

Postup čištění koberce

1)      Na silně znečištěná místa na koberci nejdříve aplikujeme speciální roztok a necháme jej cca čtvrt hodiny působit.

2)      Poté v závislosti na výkonu vysavače, stupni znečištění a výšce vlasu proběhne samotné mokré tryskové extrakční čištění až na 45m2/hod. Temperovaný roztok k čištění koberců (na teplotu asi padesát stupňů celsia) je pod tlakem vstřikován postupně na ošetřovaná místa a ihned vysáván i se špínou do nádržky, kde se vysáté nečistoty hromadí.

3)      Vysušení koberce vysátím přebytečné vody

4)      Úplné doschnutí podle klimatických podmínek a typu koberce zabere několik hodin. V této době je vhodné chodit po koberci co nejméně.

Profesionální stroj vyčistí koberec i uvnitř pod sešlapanou uzavřenou vrchní vrstvou. K hloubkovému čištění je nutný stroj určitých výkonnostních parametrů.

Výhody extrakčního čištění koberců a sedaček

–     Čistící médium odstraní různé druhy nečistot od běžné špíny, která se během užívání na koberci usazuje a zašlapuje dovnitř struktury vláken, po kapaliny, mastnoty a různá jiná skupenství, schopná se s vlasem spojit, slepit či se do něho vsáknout, takže by běžné vysátí nemělo šanci. Všechny tyto i další druhy nečistot přípravky s hloubkovým účinkem umí odstranit.

–     Regenerace vlasu – Čistící média používaná do profesionálních vysavačů jsou nejenom ohleduplná, nepoužívají žádné agresivní chemické složky, bělidla ani zesvětlovače. Jsou vyvinuta tak, aby obnovovala žádoucí vlastnosti koberce, omlazovala jeho vzhled a pomáhala udržet kondici vláken.

–     Šetrné zacházení s kobercem i sedačkou – Nedochází k vytahování ani vytrhávání vláken

–     Mokré vysávání kdykoliv kdekoliv – Oproti vydrhnutí koberce kartáčem a saponátem, následnému vyplachování a dlouhému schnutí, lze hloubkové mokré tepování koberců za použití extraktoru využít kdekoliv a v kterémkoliv ročním období. Navíc s velkou výhodou velmi šetrného a koberec nezatěžujícího procesu, což pozitivně ovlivní délku zachování jeho estetické hodnoty. Vyčištěný koberec je díky silné extrakční schopnosti zbaven maximálně mokrosti a zůstává jen mírně vlhký. Stejných výhod dosahujeme při čištění sedaček.

–    Hygienické přínosy – Pokud máte malé dítě, vlastníte domácí zvíře, či jste alergik, je čištění koberců a sedaček více než kosmetickou službou interiéru. Koberec je jedním z největších domácích rezervoárů prachu a roztočů a zabírá obvykle velkou plochu obytných prostor. K co nejvyšší možné ochraně je nejlepším řešením provést důkladné extrakční čištění koberců speciálním vysavačem minimálně 1x za rok. Pokud domácí zvíře koberec znečistilo a není to vidět ale cítit, mokrý roztok čistícího prostředku si s takovou formou znečištění lehce poradí a koberec po ukončení procedury zůstane mírně příjemně provoněný, pachy absorbované kobercem se bezezbytku odplaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *