Výběr kuchyně? Na co si dát bacha?

Rozhodli jste se pro rekonstrukci kuchyně nebo si zařizujete novou? Pak narazíte na řadu nesnází. Pokud nejste odborníky, pak se jistě zastavte v kuchyňském studiu, kde vám odborníci pomohou a poskytnou řadu doporučení a důležitých rad.

Udělejte si malý průzkum

Než si koupíte nebo necháte vyrobit kuchyni, udělejte si průzkum mezi známými a příbuznými, jaká kuchyň se jim osvědčila a kolik peněz je stála. Pak si sepište, co všechno potřebujete ve své nové kuchyni mít a připravte si nejen částku, kterou vás vaše kuchyně bude stát, ale i finanční rezervu, protože se často ukáže, že reálná cena je ještě vyšší. Někteří lidé se také rozhodnou, že ve své kuchyni zkrátka musí nakonec mít všechny ty vychytávky v podobě otočných drátěných programů do rohových polic, ale to je spíš extrém.

Udělejte si více cenových nabídek

Zajděte si za truhlářem, dodavateli a designéry a poptejte si kuchyni alespoň u tří na sobě nezávislých zdrojů. Pak si lépe uděláte představu o tom, co by vaše kuchyně měla mít a možná přijdete na několik tipů, které zaplní rohy a kouty. Dále se dozvíte o různých materiálech a řešeních, která jsou praktická. A díky tomu se může také změnit vámi navržená částka.

Neberte hned první cenovou nabídku

I když se vám první cenová nabídka a návrh líbí, nesmíte podepsat objednávku. Nejprve si v klidu sedněte a porovnejte je mezi sebou. Přijdete na to, jak nakombinovat nápady z jednoho návrhu do druhého. Někteří designéři a architekti přicházejí s kreativními nápady, jiní jen obkreslují návrhy jeden od druhého. Ať už si vyberete cokoliv, mějte na paměti, že jedno z hlavních kritérií by měla být praktičnost (například velmi moderní kuchyně bez horních skříněk musíte obětovat v případě, že máte malou kuchyni, protože by vám chyběly úložné prostory – pro vás budou vhodné skřínky až ke stropu, což zvětší vizuálně místnost).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *