Zřiďte si vlastní zdroj pitné i užitkové vody

Způsobů jak dovést vodu do domu je hned několik. Ne vždy musíte být nutně připojeni k veřejné vodovodní resp. kanalizační přípojce. Jednodušším a levnějším řešením je vlastní zdroj ať už pitné nebo užitkové vody. Tradičně jsou studny vrtány na chalupách, chatách, zahrádkách, ale výjimkou nejsou ani v rodinných domech.

Výhody vrtaných studen

Existují dva základní typy studní a to studně kopané a vrtané. Pokud budete chtít jít cestou levnější, šetrnou k přírodě a rychlou, pak si zvolte vrtané studny. Vrtané studny čerpají vodu z větší hloubky, než studny kopané, nejsou proto závislé na klimatických podmínkách. I v období s nižšími srážkami budete mít vždy dostatek vody k dispozici. Voda čerpaná z vrtané studny je vhodná jak do domácnosti, tak také k zavlažování zahrady a napouštění bazénů. Vrtanou studnu je možné nechat si instalovat kdykoliv během roku, jelikož se ale jedná o stavbu, počítejte s tím, že budete potřebovat projekt, povolení, zanesení do katastru nemovitostí a závěrečnou kolaudaci. Jestliže se pro vrtanou studnu rozhodnete, pak budete potřebovat speciální firmu, která vám vrt provede. Firmy specializující se na vrtání studní Brno najdete na stránkách Stavdum.cz, na kterých se shromažďují řemeslníci a odborné firmy, které mají co do činění se stavbou, rekonstrukcí domů či zahrad. Výhodou je, že zde přehledně najdete seznamy řemeslníků pro každý region. Pokud potřebujete vyřešit nějaký nedostatek ve vašem bydlení například v Ostravě a okolí, můžete se jednoduše podívat, jaké všechny firmy nabízejí své služby díky tomuto odkazu www.stavdum.cz/regionalni-katalog/remeslnici/ostrava/.

Kvalitní závlaha je základem pro krásnou zahradu

Zpět ovšem ke studním, jak už bylo výše uvedeno, studny jsou velmi často využívány k zavlažování zahrad. Kvalitní závlahový systém je základem každé zahrady, to vám jistě potvrdí každý zahradní architekt. Jestliže se i vy chystáte realizovat novou podobu vaší zahrady, pak se obraťte na zahradnictví Litomyšl, kde vám doporučí vhodný typ zavlažování v závislosti na vysázených dřevinách a květinách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *