Zahradní altán s vkusnou střechou

Léto je nejen čas koupání a dovolených, ale také doba, kdy se v domě a na zahradě staví a buduje. V letních a slunných měsících si lidé zvykli trávit stále více času na terasách zahradách nebo pod různými přístřešky a altány. Právě tyto drobné stavby jsou stále častěji realizovnaými stavbami u rodinných domů nebo na zahradách.

Jak takovou vhodnou stavbu pořídit? Jakou vhodnou střechu pro tento druh stavby zvolit? Na podobné otázky odpovíme v následujícím článku.

Plechová krytina na altán? Ane či ne?

O vhodných střešních krytinách se vedou vášnivé diskuze téměř všude. Existují neoblomní zastánci určitých typů střešních krytin, ať už to jsou plechové střešní krytiny nebo střešní tašky, případně jiný alternativní druh střešní krytiny.

V tomto článku se chceme věnovat jedné z nejběžnějších a nejjednosušších střešních krytin – plechové střešní krytině.

Tato oblíbená střešní krytina má samozřejmě svoje zaryté zastánce stejně jako odpůrce. Zastánci této plechové střešní krytině fandí především pro svoji cenu a jednodochou montáž. To jsou argumenty, proti kterým se těžko něco namítá – pro jednoduché stavby je tato střešní krytina opravdu ideální. Tím se dostáváme k zodpovězení otázky, zdali je plechová střešní krytina vhodná k zastřešení zahradního altánu.

Záleží především na samotné velikosti a konstrukci zahradního altánu. Pokud tato konstrukce vyhovuje podmínkám, za kterých se pokládají plechové střešní krytiny, je samozřejmě pro tyto účely vhodná a dostačující.

Někteří lidé si na svých zahradách stavějí posezení opravdu robustní konstrukce – v těchto případech je vhodné takové posezení zastřešit třeba pálenou taškou namísto plechové střechy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *