Vychytávky a trendy z veletrhů, které mě dostaly: Když je digestoř spojená s varnou deskou, pára nestoupá, ale klesá!

Papiňák s připojením na facebook či digestoř spojená s varnou deskou do jednoho přístroje. To všechno jsem viděl na loňských a letošních cestách po veletrzích v Česku (Brno, Praha, Olomouc) nebo zahraničí (Drážďany, Berlín, Vídeň, Budapešť). Vymetu všechno: Zajímají mě nové trendy ve stavebnictví, výstavy bytového designu i zahradní veletrhy. Jsou to fajn výlety, které si vždycky užiju. Omrknu trendy (něco se udrží, něco zapadne), načerpám inspiraci, napíšu reportáže. 

Ve městech otestuju restaurace, prohlédnu galerie a potrénuju němčinu. A fotím. Bára si nakoupí (české obchody totiž vytrvale ignorují fakt, že dospělá žena může mít velikost bot 35). Ještě doplním, že sháníte-li cokoliv úzkoprofilového, nejen boty, připravte se na boj. Nedávno se mě jeden známý zeptal, kde by sehnal umyvadlo v zelené barvě. Když prý vznese dotaz, v českých koupelnových studiích na něj hledí jako kdyby sháněl obohacený uran. A nevykládejte mi, že všechno vyřeší internet a objednávka ze zahraničí. Botu, dřez nebo cokoliv jiného si prostě musíte osahat. Bára si párkrát objednala lodičky, které na produktové fotce vypadaly naprosto úžasně. Cena napovídala, že by mohly být i kvalitní. Pak zklamaně protáhla obličej nad šlupkou s bídným zpracováním.  A většinou sedí jedny boty z deseti, takže koho baví to věčné vracení. Taky bych mohl napsat román o tom, jak pro jednoho klienta už několik měsíců sháním v Budějovicích garáž.

A co zajímavého jsem viděl minulý rok? Trendy a technologie se mění nadzvukovou rychlostí.

Zmizí klasická digestoř nad sporákem

O tom, že digestoře už dávno nejsou hlučná monstra, jsem se dočetl v tomto článku. Klasické digestoře umístěné nad sporákem jsou passé. Digestoř, která je v kuchyni naprosto nezbytná, jak jsem si přečetl zde, může vypadat jakkoliv, jenom ne jako digestoř. Může být schovaná za zrcadlem nebo připomínat luxusní lustr. Ostrůvkové kuchyně budoucnosti mají odsavač se spodním odtahem zabudovaný rovnou do varné desky. Kapku dražší, ale efektivní řešení. Já bych v malém bytě ocenil další praktický vynález- dvouplotýnku, která je s digestoří spojená kloubně. Tím připomíná notebook a úplně stejně lze obě části po skončení vaření sklopit k sobě.  

Keramika a dřevo jsou stavebními materiály budoucnosti

Tohle se mi líbí. Moderní architektura se inspiruje hliněnými chatrčemi domorodců. Jílovitá hlína zpracovaná nejmodernějšími technologiemi předčí beton i cihly. Podobnými technologiemi se zpracovává i dřevo- projde procesy drcení a lisování za vysokých tlaků. Výsledným produktem je extrémně tvrdá překližka, ze které je údajně možné postavit i mrakodrap.

Moderní technologie jsou všude

Nejprve se na internet připojily počítače, potom telefony, následovaly tablety. Teď se na internet připojuje veškerá domácí elektronika. Technologie ohlídá všechny procesy: vytápění, zabezpečení objektu, práci v kuchyni.

Nepovažuji za zpátečníka, ale zároveň nejsem nekritický fanoušek internetu věcí. Chytrá trouba, chytré rádio, chytrá televize, chytré žaluzie. Pračka, která bude chytřejší než já. Odpadkový koš přenášející na facebook záznam všeho, co vyhodím. Nebo všelijaké ty aplikace na monitorování spánku (jsou třeba propojeny s kávovarem, který se spustí krátce po probuzení). Nejsem paranoidní, že by někdo sledoval každý můj krok nebo ho zajímalo, kdy ráno vstávám a jdu do práce. U mě doma není opravdu co ukrást. Dovedu si však představit, že se třeba někdo rád dostane k informaci, kdy je spánek majitele luxusně vybavené vily plné starožitností nejtvrdší. Takže se u internetu spokojím jen s objednáváním základního vybavení, třeba na https://diten.cz/. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *