Větrací jednotky nejsou jen záležitost léta. Ukažme si, jak vám mohou být nápomocné i v zimě

V horkých letních dnech řeší téměř každá domácnost, jak předejít doma vysokým teplotám a neupéct se. V posledních letech se stále populárnějším řešením stává decentrální větrání s rekuperací. To funguje na principu jedné řídící jednotky a několika větracích jednotek rozmístěné po celém obydlí. Mnozí by si ale mohli myslet, že s koncem léta tento problém zase na rok zmizí, a proto jej nemusí nyní řešit. To je ale omyl. Tyto větrací systémy mají v zimě stejně velký smysl jako v létě. Ukažme si proč.

Prevence nemocí

Na podzim a v zimě je lidský organismus náchylný k onemocnění více než kdykoliv jindy. Částečně na to mají vliv i teplotní šoky. Ty mohou nastat například, když vlivem větrání v objektu skokově klesne teplota. Tomu větrací jednotky zabraňují. Každá z nich větrá jen nezbytně krátkou dobu, kterou jí stanoví řídící jednotka. O to častěji ale větrají. Díky tomu nedochází ke zmíněným teplotním šokům a v místnosti je stále čerstvý vzduch.

Další z problémů typických pro toto období je šíření virových onemocnění. Tomu nevětrané prostory pomáhají. Navíc je dobré zmínit, že větrací jednotky mají na sobě nainstalovány prachové filtry, které bezpečně zachytávají bakterie a roztoče.

Významná finanční úspora

Každou zima nás média děsí titulky o vzrůstajících nákladech za vytápění. Ty vám větrání pomocí systémů obsahující větrací jednotky může pomoci ušetřit. Právě díky malým poklesům teplot při vytápění, není nutné tyto poklesy „dohánět“ nadbytečným vytápěním.

Ani samotné větrací jednotky nebývají výrazně energeticky náročné. Důkazem toho je fakt, že i ministerstvo životního prostředí tyto technologie považuje za úsporné. Proto můžete na nákup mnohých z nich (například německého inVENTeru, který je celosvětovou špičkou v oboru) dostat příspěvek v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám. Díky tomu se vám investice do technologie začne vracet ještě daleko dříve. A o skvělém pocitu v domácnosti nemluvě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *