Veřejná prostranství jsou bez údržby zanedbaná, špinavá a páchnoucí

Péče o zahradu a sad je náročná, i když máte vlastní pozemek o výměře pouhých několik set metrů čtverečních. Ovšem majitelé několikahektarových ploch vědí dobře své, co to znamená starat se o takový prostor. Mezi nejčastější zahradnické činnosti během léta a podzimu patří sekání trávy. Bez pomoci motorizovaných prostředků už se málokdo obejde. Nezřídka si na pomoc zveme i další členy rodiny, kamarády nebo sousedy. Kdo na vlastní údržbu nestačí, může si pozvat specializovanou firmu.

Pravidelná údržba zahrnuje sekání trávy, úklid prostranství, hrabání listí i prořez stromů

Sekání trávy v Praze a okolí je pro obyvatele vilových čtvrtí nebo spolumajitele pozemků okolo obytných domů a sídlišť hračkou, pokud se domluví na sousedské výpomoci a v rámci brigád si sekání rozdělí. Ne vždy je taková domluva ovšem možná. Sousedi jsou nespolehliví, náhle onemocní a tráva zůstává neposečená. Jistotu je oslovení specialistů, kterým je sekání trávy a údržba zeleně v Praze vlastní. Městské parčíky, velká travnatá prostranství, záhonky před administrativními budovami, na střechách domů jsou díky zkušeným zahradníkům pod nepřetržitou ochrannou.

Bez pravidelné péče budou městská prostranství a parky zanedbané

Tráva se zelená a houstne díky pravidelnému stříhání, keře se utěšeně rozrůstají díky opakovanému sestřihávání, záhonky lahodí oku procházejících turistů i samotných obyvatel. Výsadba květin a pletí je další záležitostí erudovaných zahradníků. Rovněž bez důsledného prolévání by sebelépe udržované zahrady, záhony, parky vysychaly – obzvláště v současných parných dnech, kdy je nedostatek přirozené vláhy z dešťových mraků. Úklidové firmy v Praze se soustředí nejen na kompletní očistu veřejného prostranství, postarají se o podzimní smetení listí, prořez vzrostlých stromů, keřů a dřevin, ale i o kompletní vyčištění komerčních prostor, obchodních center, případně jednotlivých bytových jednotek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *