Udělejte dětem radost novým kobercem

O tom zda mít či nemít koberec dětském pokoji se vedou již léta sáhodlouhé diskuze. Proti sobě stojí dva hlavní názory. První zastává stanovisko, že koberce jsou lapače prachu a zdroj alergií, druhý naopak tvrdí, že z hlediska rozvoje pohybu jsou koberce nepostradatelné a mají výbornou hřejivou a odhlučňovací funkci. Oba názory mají do jisté míry pravdu. Přesto je na každém, zda se rozhodne do dětského pokoje koberec položit či nepoložit. Zejména pokud při výběru zohledníte vhodný materiál, a budete koberci věnovat odpovídající péči, pak se nemusíte bát, že byste si pokoj zamořily roztoči či prachem.

Proč mít koberec v dětském pokoji

Koberce jsou dnes vyráběny z materiálů, které mají antistatické a antibakteriální vlastnosti a jsou proto právě do dětských pokojů velmi vhodné. Při výběru dětského koberce nepodceňujte volbu materiálů. Přece jenom děti tráví na koberci mnohem více času, zdaleka se po něm jen párkrát za den neprojdou. Zejména u malých dětí je koberec místem, kde si dítě hraje i několik hodin, válí se na něm a mnohdy na něj i upadne. Proto by koberec v dětském pokoji měl být vyroben z příjemného, měkkého materiálu, a měl by být snadno udržovatelný. V případě dětských koberců si můžete vybírat ze široké škály nejen barev ale i vzorů.

Oblíbené motivy dětských koberců

Koberec může být neutrální, typicky klučičí, typicky holčičí nebo také hrací. Takovým příkladem je dětský koberec farma, který vaše hravé dítě jistě ocení. V nabídce však nechybí ani dětské koberce s motivy oblíbených hrdinů z dětských pohádek, či koberce s logy sportovních týmů. V případě dětského koberce se nemusíte bát ani odvážnějších barev. Přece jen by dětský pokoj neměl působit smutně a šedivě. Dětský pokoj je převážně místem, kde volíme celoplošný koberec. V jiných místnostech se setkáváme spíše s menšími kusovými koberci a běhouny. Pokud uvažujete o pořízení takového koberce, můžete načerpat inspiraci na stránkách www.vopi.cz/behouny-koberce/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *