Střešní Krytiny

Jen málokterá oblast stavebnictví prožívá takovou obměnu, jako tomu je u střešních krytin. Zatímco se do nedávna považovala pálená taška za nedotknutelnou, tak dnes se na trhu střešních krytin objevuje mnoho různých alternativ. Je to dáno především potřebou získání takové krytiny, která by ochránila náš dům po dlouhá desetiletí bez nutnosti větších zásahů.

Vlákno cementová revoluce

Jednou z novinek, které se na trhu se středními krytinami objevily, je speciální taška, která je vyrobena z buničiny, cementu a umělých vláken. Tato vlákno cementová směs se vyznačuje několika klíčovými vlastnostmi. Díky speciální povrchové úpravě je zaručena dlouhověkost krytiny a její barevná stálost. Povrch by se měl pravidelně natírat, díky čemuž se zajišťuje barevnost a odolnost vůči vodě. Tento typ tašky se používá na obytné domy a skladové budovy. Lze ho využít jako obklad fasád a štítů. Mnoho lidí navíc neví, že pořizovací cena je velmi podobná klasické pálené tašce.

Návrat k přírodě

Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce žádanými materiály jsou dary přírody. Po dlouhá staletí byla břidlice používána našimi předky coby kvalitní střešní krytina. Dnes se břidlice vrací na střechy domů, neboť jde o zcela přírodní materiál, který je ceněn pro svou výbornou odolnost vůči vodě a velkou estetickou hodnotu. Cena za metr čtvereční střešní břidlice vychází zhruba na 800 Kč. Životnost se přitom odhaduje na 100 let, čímž své majitele dokonale přežije.

Asfaltové a umělohmotné šindele

Poslední ve skupině novinek střešních krytin jsou asfaltové a umělohmotné šindele. Ty se vyznačují mnoha různými tvary a nízkou pořizovací cenou, avšak nedosahují takové dlouhověkosti, takže již po 25 letech je zapotřebí provádět obnovu střechy. Jejich velkou nevýhodou je skutečnost, že po několika letech ztrácí barevnost a tím i estetickou přitažlivost. Jsou levnější než břidlice a klasické tašky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *