Potřebujete novou šatní skříň? Poradíme, jak ji vybrat

Pořízení nové šatní skříně není příliš složité. Předpokladem úspěchu je znalost toho, na co se potřebujete zaměřit při výběru. Některé parametry jsou totiž důležitější a bez jejich znalosti nedokážete nabídku úspěšně zúžit. V článku přinášíme tři rady, které vám pomohou s orientací v nabídce nábytku. Po přečtení bude jenom otázkou času, než si úspěšně pořídíte novou skříň.

Určete si rozměry nové skříně

Máte pro šatní skříň vyhrazenou velkou část pokoje? V takovém případě hledáte velký kus nábytku, ale klidně i dvě menší komody. Po přeměření rozměrů získáte představu o tom, z jakých modelů můžete vybírat. Pro malé interiéry zase oceníte rohové skříně, případně vestavěné varianty šetřící co možná nejvíce cenného prostoru. Se správnou volbou těchto kusů nábytku získáte funkční vybavení bytu bez zbytečné ztráty životního prostoru.

Na vzhledu záleží

Představte si pokoj, ve kterém stojí šatní skříně. Jistě přilákají váš pohled a stanou se důležitou součástí ovlivňující vzhled celé místnosti. Z toho je jasně patrné, jak je jejich výběr důležitý. Moderní variantou je například šatní skříň bílá, která krásně prosvětlí interiér a vytvoří útulný dojem. Výhodou bílé barvy je také schopnost optického zvětšení prostoru, takže jde o vhodnou variantu do menších bytů.

Praktická stránka

V první řadě je skříň praktickým kusem nábytku, který by měl splňovat nároky na uložení všech potřebných věcí. Někdo preferuje poličky, jiný si své věci raději věší na ramínko zavěšení na tyči uvnitř skříně. Pokud potřebujete oba typy ukládání oblečení, existují kombinované skříně. Kromě uspořádání vnitřního úložného prostoru se můžete poohlédnout i po ještě více praktickém kusu nábytku. Takovou variantou je šatní skříň se zrcadlem, díky které si každý den vyladíte outfit ke své maximální spokojenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *