Obývák, ložnice, dětský pokoj – tři pokoje, které dělají domov

Při zařizování se obvykle s entusiasmem vrhneme na kuchyň a utratíme za ní peněz více, než by nás stálo zařízení zbývajících pokojů bytu či domu dohromady. Pojďte to teď udělat naopak. Nejprve si vytvořte domov a až pak budujte předraženou kuchyň.

Rozhodně vás nenavádím k tomu, abyste v novostavbě bytu nechali místo pro kuchyňskou linku prázdné. Pouze začněte s budováním kuchyně s mírou. Pořiďte si zatím levnější sektorovou kuchyňskou linku a raději se vrhněte na ostatní místnosti. Bydlení budujeme pro rodinu, a ne proto, abychom se „nadopováni“ všemi pořady o vaření soustředili pouze na kuchyni.

Obývák potřebuje mnohdy méně než si myslíme

Opět se nesnažte začínat tím nejdražším kusem nábytku – sedací soupravou. Soustřeďte se na praktické zařízení. Skříňky a komodyObývací steny jsou dnes mnohem menší, vzdušnější, často složené z kusového nábytku. Sedací souprava nemusí zabrat celou místnost. Zkuste menší a současně levnější kousky. Hitem jsou repase starých křesel a křesílek, klidně několika v různém stylu. Sedět se dá na různých sedacích vacích, matracích i kobercích.

V ložnici trávíme třetinu života

Vdechněte ložnici život, který z ní udělá více než jen místo na spaní. Je to váš pokoj, pokoj pro dospělé. Mělo by to mít místo, kde najdete prostor na čas s dobrou knížkou, na zkrášlovací procedury, ale i na relaxaci kdykoliv během dne, kdy jinde v bytě řádí vaše ratolesti. Samozřejmě, ložnice je pořád především na spaní, a tak by jejím základem měla být elegantní postel s kvalitní matrací.

Děti si zaslouží více než jen vyřazený nábytek

Zapomeňte na častý nešvar, který z dětských pokojů dělá skladiště vyřazeného starého nábytku. To je pak lepší pokojík téměř prázdný, protože samotný prostor dává mnohem více námětů k tvořivosti než starým nábytkem přeplácaný pokoj. Vybudujte dětem krásné zázemí na mnoho let, které bude vhodné pro hraní, odpočinek i studium. Dětský nábytek musí být praktický, odolný a estetický.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *