Obývací pokoj dělá pohodlná sedací souprava

Zařizujete si bydlení? Pak dříve či později dojde na obývací pokoj. Nehodláte-li zvolit japonský způsob sezení na tatami, byť i to má něco do sebe, začnete se zřejmě poohlížet po nějaké pěkné sedačce, či pohovce. Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat ten nejlepší model, jenž bude dlouhou dobu sloužit vám i vaší rodině. 
V mysli byste měli mít následující tři parametry: umístění, tvar a styl sedací soupravy. Právě tato kombinace se totiž nejvíce podílí na atmosféře obývacího pokoje.

Velikost a rozmístění nábytku

Co se velikosti a rozmístění jednotlivých kusů sedacího nábytku týče, tak to by mělo vycházet z rozměrů místnosti, ale i počtu členů v domácnosti. Uvědomte si, kolik lidí bude v jednu dobu sledovat televizi, popřípadě jak často se budete scházet a přijímat návštěvy.

Aby obývák reprezentoval

Chcete, aby váš obývák působil opravdu reprezentativním dojmem? Pak zvolte sedací soupravu v jednom stylu a z jednoho materiálu. Jednotlivé části sedačky se také snažte rozmístit tak, aby hosté usedali na protilehlých a stejně velkých pohovkách, či křeslech.

Rozmístění do kruhu

Pokud je tato konstelace na vás moc oficiální, můžete ji uvolnit křesly a pohovkami z různých, ale barevně sladěných materiálů. Ty pak můžete rozmístit i do kruhu. Vhodné jsou také sedačky 3+2+1, což je kombinace trojsedáku, dvojsedáku a křesla.

Zaměřeno na vzdušnost

Snažte se, aby se jednotlivé pohovky sebe nedotýkaly, což se týká i oblíbeného rozestavení do tvaru L. Nechcete-li se plných rohů vzdát, měl by v hledáčku vašeho zájmu být jeden kus nábytku, tedy jednolitá rohová sedací souprava. Dalším zajímavým designovým tipem je natočení části sedací soupravy do prostoru (včetně sedací soupravy rohové), což obzvláště dobře funguje v podélném půdorysu obývacího pokoje nebo velkém prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *