Nečistoty nemají na fasádě co dělat. Ale jak se jich zbavit?

Závidíte svým sousedům čistoskvoucí fasády jejich domů? Nebojte se, na ně taky dojde. Ani jejich příbytky nevydrží věčně jako nové a pozvolna se na nich začnou usazovat nečistoty všeho druhu. Ale tím byste se zatěžovat neměli. Naopak najděte způsob, jak dostat do perfektní kondice vaši rezidenci. Nic vás nenapadá? Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak na to.

Proč je údržba fasády důležitá?

V prvé řadě byste se měli seznámit s důvody, které vás k odstranění nečistot z fasády přimějí.

Špinavá fasáda:

  • nevypadá dobře a kazí celkový dojem z bydlení,
  • má kratší životnost, protože nemůže správně fungovat,
  • zbytečně snižuje tržní hodnotu nemovitosti.

A teď to podstatné. Kdo fasádu vašeho domu vyčistí? V případě menšího stupně znečištění to zvládnete i vlastní silou. Samozřejmě se neobejdete bez vhodně zvolených čistících přípravků, lešení a spousty volného času.

Anebo se můžete obrátit na specializovanou firmu, která si poradí se všemi druhy nečistot a garantuje vám stoprocentní výsledek. Aby byla zachována optimální funkčnost, mělo by se čištění fasád provádět v rozmezí 5 až 8 let a v případě zateplení ještě o něco častěji.

Jak probíhá profesionální čištění fasády?

Profesionálové si poradí s anorganickými i organickými nečistotami. Nezastaví je ani graffiti, stopy po barvě nebo lihových fixech, zbytky lepidla či jiné nečistoty. Používají kvalitní čisticí prostředky, které jsou šetrné k fasádě, ale také moderní technologie včetně pískování – tryskání abraziva. Pískování se využívá při čištění umělých i přírodních povrchů.

K předním českým odborníkům na čištění fasád patří společnost AXIOM REAL, která disponuje špičkovými systémy Torbo právě na bázi pískování. Bližší informace a fotogalerii realizovaných zakázek včetně ukázek „před a po“ najdete na www.ars.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *