Moderní trendy: Jak na výběr střechy

Moderní trendy v bydlení přináší mnoho novinek i do oblastí, u kterých bychom řekli, že je nelze příliš inovovat. Přesto střechy prožívají obrovské proměny v posledních letech. Na jedné straně dochází k přílivu nových materiálů, a na straně druhé se neustále mění preferované tvary střech. Kvalitní střecha by měla vydržet několik desetiletí bez větších oprav. Svému majiteli by měla sloužit bez toho, aniž by se o ni nějak staral. Její nejdůležitější funkcí je zachycení tepla v domě a ochrana před vnějšími vlivy. Jde o věc, na které se nevyplácí šetřit. Případná chyba v konstrukci může znamenat reálné ohrožení celé stavby. Proto návrh a realizace střechy patří do rukou odborníků, jež si se vším poradí a zanechají za sebou jasnou kvalitu, na kterou je spolehnutí.

Zapomeňte na šikmou střechu

Dříve nejběžnější typ střechy, šikmá střecha, je dnes nahrazována různými experimenty, jež jsou překrásné, avšak také velmi drahé. Architekt může navrhnout rodinnému domku zakřivenou, valbovou, vypouklou nebo přístavkovou střechu. Jejich zpracování dávají lahodit oku, bohužel však jsou několikanásobně dražší než klasická šikmá střecha.

Revoluce v krytinách

Po dlouhá léta patřilo páleným taškám jednoznačné prvenství v pokrývání střech. Jenže na trhu s krytinami se během posledního desetiletí objevila celá řada materiálů, které mají potenciál vytlačit pálené tašky. Betonová taška, břidlice, vlákno cementové šablony nebo plechové krytiny to je jenom několik zástupců moderních tašek.

Střešní okna jsou nutností

Součástí moderní střechy by mělo být střešní okno. Jeho obrovským přínosem je skutečnost, že prosvítí místnost a pokoji přidá jedinečnou atmosféru. Přitom se není třeba obávat, že by konstrukce okna mohla znamenat nějaké omezení funkčnosti střechy. Novodobá okna jsou navrhována tak, aby odolala nepřízni počasí a chladu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *