Minerální izolace vám krásně zateplí novostavbu i starší budovu

Pokud se rozhodnete pro foukanou izolaci, jednou z možností je minerální izolace. Nejpoužívanější materiál z ověřenou prodlouženou trvanlivostí je Climastone. Climastone je materie, která je vyráběna z minerální vlny a o její zhotovení se stará výrobce CIR, a. s. Kdo se zajímá o foukané izolace, určitě si zjistil, že podobný materiál jako Climastone je Climatizer Plus. Ten se také aplikuje foukáním do dutin, nebo do volných prostorů. Avšak pamatujte, že Climastone se nedá užít pro mokré stříkání na veškeré izolované povrchy.

Jak se získává minerální izolace?

Z minerální vlny se vyrábí granulát, a to způsobem rozvláknění taveniny, již tvoří směs hornin a jiných přísad, které pojímají další příměsi. Touto metodou se získají minerální vlákna, jež jsou dále zpracována do výše zmíněného granulátu. Nemusíte mít obavy, granulát má vlákna hydrofobizovaná po celém svém povrchu. Takto vyrobená minerální izolace je ideálním tepelným izolantem, jejž je před konečnou aplikací třeba ochránit odpovídajícím způsobem před nepříznivými vlivy povětrnostních podmínek.

Foukaná minerální izolace je realizovatelná skoro na každém typu fasády. V případě, že si zvolíte pro zateplení zrovna tuto materii, šíře jejího využití vás překvapí. Dá se aplikovat jak na vnější, tak na vnitřní konstrukce staveb. Své uplatnění nachází i při zateplování podlah, jakož i stropů, celých podkroví, střech, příček, stěn, stejně jako podhledů. Minerální izolaci můžete použít také na spáry a další těžko přístupné prostory. Minerální izolant se pokaždé aplikuje zasucha, a to speciálním strojem a metodou foukání. Jednou z výhod minerální izolace je, že se dá použít u novostaveb, ale i při renovacích starších rodinných domů, činžovních domů či skladových a hospodářských budov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *