Malování interiérů

Malování interiérů je záležitostí nejen estetickou, ale také hygienickou, proto se doporučuje malovat přibližně jednou za čtyři až pět let. Můžete se rozhodnout buď pro jednoduché vymalování válečkem na jeden odstín.

V dnešní době jsou ale velice oblíbené také nejrůznější techniky, které Váš byt promění v jedinečný a zajímavě řešený skvost. Můžete si zkusit, tyto techniky buď svépomocí, což ovšem může být časově náročné a kromě toho budete muset nakoupit i pomůcky, které jsou pro vytvoření těchto efektů nutné.

Nebo se můžete spolehnout na malířské práce profesionálů, kteří by měli mít tyto techniky osvojené a samozřejmě i veškeré vybavení. Opravdu šikovní natěrači vám mohou na stěnách vytvořit zajímavé efekty. Jednak se může jednat o prostorové nátěry. Obvykle jsou na ně potřeba speciální válečky, které lze zakoupit i v hobby obchodech nebo stavebních hypermarketech. Jiné efekty, které vytvářejí krásné a zajímavé řešení interiéru pak mohou být aplikovány pomocí speciálních technik nanášení barvy – od tupování, přetírání jednoho odstínu druhým, tahy širokými štětci nebo rozmazávání barvy.

Natírání pokoje se tak klidně může z nutnosti proměnit v kreativní činnost s jedinečnými výsledky, z kterých Váš interiér vyjde v obdivuhodném novém kabátku. Vždy, když budete chtít vybírat nový odstín barvy pro pokoj, který chcete vymalovat, měli byste brát ohled jednak na jeho využití – každá barva má totiž své unikátní účinky na lidskou psychiku. Například se výrazně nedoporučuje dávat červenou barvu do ložnice nebo ještě hůře, do dětského pokoje, pokud nechcete mít na starosti hyperaktivní dítě. Správní malíři vám přirozeně vhodnou barvu vybrat pomohou. Nejhorší část malování interiérů patrně není malování samotné, ale příprava, zakrývání nábytku a jeho odsouvání od stěn a následné umývání stříkanců a opětovné stěhování nábytku zpět na své místo. Když narazíte na vstřícné malíře, možná Vám i s touto součástí malování pomohou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *