Kovaný plot bude slušet i vašemu rodinnému domu

Opravdu jste se rozhodli modernizovat okolí rodinného domu? Přemýšlíte, že vyměníte ne příliš vzhledné pletivo za atraktivní alternativu? V takovém případě se vám nabízí hned několik možností. S dřevěným plotem přichází i náročná péče a údržba, plastový plot vám nevydrží příliš dlouho, kamenné provedení je zase nesmírně drahé. Jakousi zlatou střední cestou je plot kovaný, jenž se pyšní hned několika přednostmi.

Plot je výrazný architektonický prvek, a proto byste si měli nechat na jeho výběru záležet. Velice důležité je, aby ladil s celkovým vzhledem nemovitosti. U kovaných plotů se setkáte s mnoha variacemi. Samotný materiál se chlubí pevností, odolností a dlouhou životností. Perfektně se hodí k minimalisticky řešeným nemovitostem, ovšem poslouží také jako ohraničení pozemku okolo staršího objektu.

Kované ploty a jejich atraktivní design

Určitě si vzpomínáte, jak vypadaly kdysi kované ploty. Zdobené byly různými „kudrlinkami“, nicméně moderní architektura od takového provedení upustila. V současné době hraje prim minimalistický a jednoduchý styl. Vybrat si můžete z mnoha konstrukčních typů, tvarů plotových dílců, špiček a dalších prvků. Určitě najdete takové řešení, které podtrhne krásu vašeho rodinného domu.

Dále jsou kované brány a ploty pochvalovány díky své dlouhé životnosti, která se měří v desítkách let. Jakmile jednou investujete do takového plotu, věřte, že vám vydrží celý život. Sice je počáteční cena o něco vyšší, než byste zaplatili třeba za dřevo, zase na druhou stranu, už nikdy nemusíte takový plot vyměňovat.

Kované ploty nevyžadují údržbu

U dřeva musíte každý rok nanášet ochranný lak, aby vám desky vydržely další sezónu. U kovaných plotů takové starosti odpadají. Povrchová antikorozní ochrana zajišťuje, že plot nenapadne koroze. Pokud se vám bude zdát plot špinavý, například od všudypřítomného prachu, stačí vzít hadici s vodou a postříkat ho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *