Když pergolu, tak hliníkovou. Levné a přitom kvalitní provedení

Hliník vyniká svými vlastnostmi nad ostatními materiály. Lehký, pevný, trvanlivý, snadno udržovatelný. I proto je v posledních letech tolik oblíbený nejen u výrobců, ale posléze i majitelů pergol a moderních domů.

Dražší ne vždy znamená lepší. Obecně se ale dá říct, že pokud si u materiálu připlatíte, získáte tím vyšší kvalitu a delší životnost. Platí to samé i u pergol?

Zaplatíte mnohem víc

Levné pergoly rozhodně nemusí být špatné. Svůj účel do jisté míry splňují, oproti pergolám z kvalitnějších materiálů ale výrazně zaostávají. Levné pergoly se totiž mohou pochlubit především nízkou pořizovací cenou. V dlouhodobém horizontu se ale tento cenový náskok velmi rychle smaže. U některých materiálů totiž bude potřeba investovat do pravidelné údržby. A čím více se o vaši pergolu budete starat, tím více peněz vás to nakonec bude stát.

Proto doporučujeme klidnou rozvahu, abyste nenabyli pocitu, že u levnější pergoly v dlouhodobém horizontu opravdu jen ušetříte. Tak například u dřeva budete potřebovat ochranné lazury, oleje pro napuštění dřeva a další látky, které budou blokovat jeho přirozenou reakci na mikroorganismy. Problémem u dřevěných pergol nejčastěji bývají plísně, hniloby a houby. Přípravky, které jejich rozmnožení zabrání, tedy budete muset aplikovat alespoň jednou za rok a o pergolu se musíte pravidelně starat.

Proč vybrat hliník?

Pergoly v Praze  ale i kdekoli jinde můžete postavit téměř z čehokoliv. Dřevo dostává na tomto poli tradičně nejvíce prostoru. V posledních letech se ale dostávají na výsluní i další materiály. Mezi nejoblíbenější patří především plast nebo hliník. V dnešní době ale přichází na řadu i beton či sklo.

Hliník přitom vyniká nade všechny. Nabízí dokonalý vzhled, který se skvěle hodí k moderním domům. Má také mnohem delší životnost a oproti dřevu je takřka bezúdržbový. Musíte ho sice také udržovat, ale rozhodně nebude nutná tak častá a tak náročná péče. Když si k tomu přičtete dlouhou životnost, dosáhnete úspor, které pak můžete investovat třeba do dalších doplňků vašeho bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *