Ideální brána pro vaši zahradu? Záleží na šířce průjezdu

Brána je hlavním vstupním zařízením do vašeho domu. Její výběr tedy nepodceňujte. Koupí nejlevnější brány se totiž vystavujete řadě rizik.

Plot je nedílnou součástí každého domu. Musí ladit se zbytkem zahrady a přinášet ochranu před vnějším světem. Brána pak na první pohled působí jako z jiné dimenze. Přitom se jedná o nejdůležitější součást celého plotu.

Jak správně vybrat bránu?

Výběr brány přitom závisí jen a pouze na prostoru, který máte na její otevírání. U zahrad, kde je pouze malá vjezdová cesta, je tedy vhodné zvolit posuvný rám brány. Vjezdová brána pak jezdí na kolečkách a posouvá se podél plotu. Při její instalaci ale můžete narazit na jeden zásadní problém.

Aby mohl posuvný rám na bránu dobře fungovat, potřebuje dokonale rovnou plochu, v některých případech i kolejnici. Vhodný je především betonový nebo jiný tvrdý povrch. V opačném případě budete bránu otevírat jen těžko. Pořádnou neplechu mohou nadělat i nečistoty. Malé částečky jako listí, bláto nebo sníh se totiž snadno dostanou do pojezdu a mohou ho zablokovat.

Dvoukřídlá nebo jednokřídlá brána?

Jako ideální řešení tak působí rám dvoukřídlé brány. Jestliže máte dostatek místa, budete moct těžit z ideálního rozložení váhy na obě křídla brány. Takto vyřešenou vjezdovou branku navíc můžete snadno opatřit dálkovým ovládáním, čímž si výrazně urychlíte a zjednodušíte vjezd do vašeho pozemku.

U menších průjezdů ale raději volte jednokřídlou otočnou bránu. Ta slouží úplně stejně jako dvoukřídlá s tím rozdílem, že spoléhá na jedinou branku. Vhodná je především u průjezdů s maximální šířkou tři metry. Maximální doporučená výška pak činí dva metry. To znamená, že u menších průjezdů dostanete dostatečně vysoký plot i široký průjezd pro auta i jiná vozidla. Stejně jako u dvoukřídlé brány ji můžete opatřit automatickým otevíráním a ušetřit si tak spoustu času. Jedná se zkrátka ideální řešení pro většinu rodinných domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *