Domácí klíčky posílí imunitu i vylepší jídelníček

Je vůbec možné spojit příjemné s užitečným, aspoň co se zdravého stravování týče? V případě lahodných klíčků, které jsou bohatým zdrojem cenných živin, to rozhodně platí! Klíčky zaujmou svou chutí a všestrannou využitelností v teplé i studené kuchyni. Vysoký obsah vitamínů, minerálů i antioxidantů je pak velmi příjemným bonusem…

Kvalitní klíčky za pár hodin či dnů

Koupit klíčky už není dnes nijak komplikované, ovšem s jejich kvalitou a výběrem to bývá o poznání horší. Vhodným řešením nejen pro zastánce zdravé výživy je pěstování klíčků v domácích podmínkách. Klíčení je ve skutečnosti velmi jednoduché a nenáročné na čas. Klíčky totiž „žijí svým vlastním životem“, nepotřebují zeminu a vyžadují pouze minimum pozornosti v podobě pravidelného zvlhčování 2× denně. Pro snadné klíčení jsou vhodné jednoduché klíčící misky. Pokud si chcete ušetřit čas se zvlhčováním, vyřešte to pořízením automatického klíčidla semen, které klíčkům poskytne optimální klima. Více se o nabídce užitečných pomocníků nejen pro klíčení dozvíte v e-shopu Přístroje pro zdraví.

Klíčky na mnoho způsobů

A kde hotové klíčky použít? I zde se nabízí spousta možností, neboť klíčky jsou výborné samotné i do salátů nebo jako zdravější příloha, do pomazánek a některé se hodí i do sladkých receptů, které tak rázem budou o poznání zdravější.

Pravdou také je, že klíčky jsou ve své podstatě velmi levné, zejména v případě luštěnin a semínek. Jedná se tak o nesmírně efektivní způsob, jak jídelníček obohatit o pořádnou dávku vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších důležitých látek. Ve prospěch klíčků hovoří rovněž velmi dobrá stravitelnost, díky čemuž lze z plodin bohatých na cenné látky získat opravdu maximum. Váš imunitní systém se vám za takovou vitamínovou bombu jistě odmění!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *