Dekorativní kameny se stanou chloubou nejen vaší zahrady, ale i interiéru

Zahrada pokrytá pouze trávníkem působí dost nudně. Pokud ji ozdobíte alespoň několika dekorativními kameny, získá ojedinělé kouzlo. V současné době nachází kámen v exteriéru (mnohdy i v interiéru) široké uplatnění. Vytváří se z něj chodníky, schody, ploty, terasy, opěrné zdi, ba dokonce i jezírka. Okrasné kameny jsou nejen funkční, ale také estetické.

Kámen je k dostání v různých velikostech a tvarech. Ploché kameny se hodí především na opěrné zdi a chodníky, zatímco kulaté valouny jsou ideální na skalky. Populární je mimo jiné štěrk, jenž se používá jako mulčovací vrstva pro rostliny, jež nemají rády vlhko, neboť štěrk má tendenci odvést vlhkost a zamezit růstu mechu. Dekorativní kameny si jednoduše zamilujete.

Kámen využijete jako podklad

Představte si prostornou terasu s kamennou podlahou, která je obehnaná dřevěným plotem. Vůbec se nemusíte bát kombinace jednotlivých materiálů, neboť právě dřevo a kámen k sobě jednoznačně patří. S kamenem se dají vytvořit ještě podklady okolo bazénů, pod pergolami a u ohniště či krbu. Ovšem kamenné podlahy se vkrádají také do interiéru, a to především do chodeb, kuchyní, ale někdy i koupelen.

Dekorativní zahradní kameny

Okrasné kameny se vyjímají v každé zahradě. V okolí jehličnanů a dalších dřevin se dokonale hodí okrasné valouny. Samozřejmě použít se dají také u jezírek, fontán a potoků. Vybrat si můžete z pestré škály variant – oblázky, placáky, valouny, velké kameny a podobně. Pokud máte bohatou fantazii a cit pro design, jistě skombinujete jednotlivé verze kamenů, aby výsledek působil uceleně a nevšedně.

Kde kameny koupit?

Jestliže hledáte internetový obchod specializující se na prodej okrasných a dekorativních kamenů, podívejte se do nabídky e-shopu www.obchodskameny.cz. Jeho bohaté produktové portfolio zahrnuje okrasné valouny, nepravidelnou dlažbu, solitéry, skleněné kameny, ba dokonce i kamenné obklady, jež zažívají ve světě bydlení obrovský boom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *