Chcete bydlet ve svém? Přečtěte si, na co si dát pozor!

Máte plné zuby života v pronajatém bytě a rozhodli jste se, že si pořídíte vlastní bydlení? Pokud vás zaujala nabídka nových developerských projektů v Praze, buďte při výběru konkrétní adresy obezřetní. Renomovaní developeři sice většinou dbají na dodržení vysokých kvalitativních standardů, ale může se stát i to, že vaše původní nadšení brzy opadne. Budete-li se však řídit následujícími doporučeními, riziko minimalizujete.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Představa bydlení na periferii se zprvu jeví jako velká romantika. Jen vy, několik sousedních domů a v bezprostředním okolí jen hezká příroda. Ale teď si představte každodenní cestování do obchodu, vožení dětí do školy, dojíždění za prací… Život v odlehlém „satelitu“ vás pravděpodobně brzy omrzí. Raději se zaměřte na novostavby v Praze, které vznikají v lokalitách s vynikající občanskou vybaveností a dobrou dopravní dostupností. I v jejich okolí najdete dostatek zeleně, ale stejně tak i všechny potřebné služby.

Cena odpovídá kvalitě

Kvalitní developerské projekty Praha mají svou cenu. Nejsou sice za hubičku, ale nabízí vysoký standard bydlení. Jedná se o investici, která se časem zhodnotí a vyplatí se vám. Na straně druhé stojí podezřele levné byty. Proč asi? Protože developer hodně šetřil na materiálu, což byste brzy pocítili na vlastní kůži.

Odpovídající dispozice

Budete bydlet sami? S partnerem? A čekáte v dohledné době přírůstek do rodiny? Právě to byste měli zohlednit při výběru dispozic bytu. Pořídit si garsonku nebo 1+kk je dobré pro singles, ale rodina potřebuje více prostoru.

Možná nakonec zjistíte, že vás zajímá spíše prodej domů v Praze – i v nabídce moderních vilek je rozhodně co vybírat a mít k dispozici menší zahrádku není k zahození.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *