Bez botníku se doma neobejdete

Máte velkou rodinu, hodně přátel nebo jen spoustu milovaných bot, které potřebujete prakticky a hlavně elegantně uskladnit? V tom případě se doma jistě neobejdete bez moderního botníku. Jeho výběr nepodceňujte už jen proto, že je to jedna z prvních a zároveň posledních věcí, které jsou při příchodu a odchodu na očích. V botníkové problematice se nevyznáte? Nevadí. Od toho máte nás. Následující řádky vám přinášejí několik tipů vedoucích k pořízení toho nejlepšího botníku.

Materiál

Materiál je jedním z nejdůležitějších kritérií výběru. Botník by měl být odolný a omyvatelný, protože se někdy stane, že do něj uskladníte nedokonale usušené boty. Mezi nejčastěji používané materiály lze zařadit lamino, masiv i plast. Chcete-li botník, v němž se kloubí praktičnost a nízká pořizovací cena, doporučujeme lamino. Má nízké nároky na údržbu a vyznačuje se dobrou odolností. Potřebujete-li bytelný a robustní nábytek, určitě sáhněte po masivu. Jeho pořízení je sice dražší, vyžaduje častou a důkladnou péči, ale jeho vzhled a vlastnosti jsou k nezaplacení. Pro nenáročné spotřebitele toužící po rychlém a levném řešení jsou určeny botníky plastové.

Výklopné, či závěsné?

Nejoblíbenějšími botníky posledních let jsou bezesporu ty výklopné nebo závěsné. Máte-li v předsíni málo místa, ideální jsou pro vás výklopné botníky. Obuv se do nich ukládá ve vertikální poloze, takže úspora místa je vážně značná. Kvůli jejich nízké stabilitě je doporučujeme připevnit ke zdi, aby se nestal malér. Všeobecně značně diskutovatelnými jsou závěsné botníky. Mezi jejich výhody patří dobrá cirkulace vzduchu, a tudíž efektivnější větrání nošených bot. Ruku v ruce s tímto pozitivem jde i negativum. Tedy to, že boty jsou cítit v celém okolním prostoru, protože závěsné botníky jsou otevřené. Toužíte-li po tom, aby byla předsíň multifunkční, pořiďte si sedací botník sloužící jako úložný, odkládací a sedací prostor zároveň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *