4 případy, kdy vám cestovní pojištění ušetří peníze

Plánujete už, kam se letos o prázdninách vydáte na dovolenou? Pak byste měli určitě řešit i cestovní pojištění. Jestli se domníváte, že zrovna vás určitě nic špatného nepotká, jste na omylu. Počítejte raději s nejhorším a přichystejte se na situace, které by vás mohly připravit o spoustu peněz.

Zařídit si cestovní pojištění byste měli z důvodu vlastní bezpečnosti. Bez něj totiž nemáte jistotu, že vás v zahraničí ošetří. A pokud ano, přijdete kvůli tomu o spoustu peněz. Víte, v jakých dalších případech vám pojištění do světa ušetří peníze?

1. Nebudete nic platit za lékařské ošetření

To je první důvod, proč si jej zřídit. Ceny ošetření v zahraničí se šplhají do desetitisíců, a to ještě nemluvíme o dálkových převozech (v horách třeba vrtulníkem). Modrá kartička pojištěnce vám v cizích zemích opravdu nestačí. Mimochodem v určitých případech nemusí stačit ani ono doporučované pojištění do světa. Musíte si pohlídat limity pojistného plnění! Obzvlášť jedete-li do země, kde je draho, hledejte vyšší limity.

2. Zaplatí vám ztracené věci

Někdy se vám může stát, že se při přepravě letadlem ztratí váš kufr. Někdo vám v cizině může odcizit drahý notebook. Nebo přijdete o své hodinky. Jste-li na tohle pojištění, pojišťovna vám újmu proplatí.

3. Vykompenzuje čas strávený na letišti

Má váš let zpoždění a vy si kvůli tomu musíte hledat hotel, abyste měli kde přenocovat, než nastoupíte na následující ranní spoj? I tohle vám může zaplatit pojišťovna. Záleží ale na tom, jak dobré cestovní pojištění jste si sjednali. Při sjednání pojištění online pozorně čtěte, co všechno obsahuje.

4. Proplatí storno zájezdu

Bohužel se může stát, že těsně před odletem na dovolenou onemocníte, nebo nebudete moct z nějakého jiného důvodu odjet. Většina cestovních kanceláří, hotelů nebo leteckých firem vám umožní službu vrátit pouze se storno poplatkem. I ten za vás uhradí pojišťovna, pokud si zvolíte cestovní pojištění, které tento případ kryje.

Potřebujete ještě další důvody, proč si sjednat cestovní pojištění?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *